Mesaj gönder
Bizimle iletişim kur
Amanda

Telefon numarası : +86-18740359806

Naber : +8618202998636

Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu, Yurtiçi Talebi Genişletmek için 14. Beş Yıllık Planın Uygulama Planını yayınladı: Yeni bir enerji sisteminin inşasının teşvik edilmesi ve yeşil enerji ticaretinin teşvik edilmesi

March 15, 2023

Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu, 14. Beş Yıllık Planın Anahatlarını ve İç Talebi Artırmaya Yönelik Stratejik Planın (2022-2035) Anahatlarını tam olarak uygulamak için, geçtiğimiz günlerde 14. Beş Yıllık Planın Uygulama Planını yayınladı. Artan İç Talep.Belge, Çin'in temiz enerji kullanımını iyileştirmeye ve çok sayıda ve tamamlayıcı enerji kaynaklarıyla temiz bir enerji üssü oluşturmaya devam edeceğini belirtiyor.Çöllerde, Gobi ve çöl bölgelerinde büyük ölçekli rüzgar enerjisi ve fotovoltaik güç üslerinin inşasını hızlandıracağız, hidrojen enerjisi altyapısının inşasını düzenli bir şekilde ilerleteceğiz ve biyokütle enerjisi, jeotermal enerji ve Deniz enerjisi uygulamalarını ışıkta geliştireceğiz. yerel koşullardanYeni tip bir güç sisteminin inşasını teşvik edeceğiz ve temiz enerjinin tüketimini ve depolama kapasitesini artıracağız.

 

Yeni enerjili araçları ve yeni enerjili ve temiz enerjili gemileri şiddetle teşvik edeceğiz.Yeşil elektrik ticaretini teşvik edin, her tür elektrik kullanıcısını yeşil elektrik satın almaya teşvik edecek teşvik tedbirleri formüle edin ve yüksek yüklü enerji işletmelerini ve endüstrileri yeşil elektrik kullanımına öncelik vermeye teşvik edin.

Yeni nesil bilgi teknolojisi, biyoteknoloji, yeni malzemeler, yeni enerji, üst düzey ekipman, yeni enerji araçları, yeşil çevre koruma ve Denizcilik ekipmanları gibi kilit alanlara ve 5G gibi endüstriyel zincirin çekirdek halkalarına odaklanarak, entegre Devreler ve yapay zeka, ulusal stratejik gelişmekte olan endüstriyel kümelenmelerin geliştirme projesini teşvik edeceğiz, gelişmiş imalat kümelenmelerinin geliştirilmesi için özel eylemi uygulayacağız ve bir dizi kümelenme kıyaslaması geliştireceğiz.Kümeler halinde bir dizi yenilik ve kamu hizmeti kompleksi inşa etmek için pilot projeleri keşfedeceğiz.

Ülke çapında entegre bir büyük veri merkezi sisteminin kurulmasını hızlandıracağız ve ulusal hub düğümleri ve veri merkezi kümeleri geliştireceğiz.5G ağlarının büyük ölçekli dağıtımını hızlandıracağız.Akıllı bağlantılı araçlar için demonstrasyon ve uygulama projeleri hayata geçireceğiz ve araçların interneti için pilot bölgeler oluşturacağız.

 

Otoparklar, şarj yığınları, güç değiştirme istasyonları ve hidrojen yakıt ikmal istasyonları gibi destekleyici tesislerin inşaatını güçlendireceğiz.